Lakovací a sušící kabiny s recyklací tepla a energetickou úsporou až 60%

Lakovací kabiny ECO-AIR 

Nejdůležitějším a specializovaným programem naší firmy je poradenství, prodej, dovoz, montáž, záruční i následný servis produktů lakovací technologie od italské firmy ECO-AIR, jejíž jsme výhradním zástupcem v České republice.
 

Hlavní přednosti lakovacích kabin ECO-AIR

 • ekonomický provoz (úspora paliva o 40%),patent ECO-AIR
 • ekologické čističe s aktivním uhlím vyhovující EUR i českým normám
 • maximální hygiena pří práci a čistota prostoru pro lakování
 • nízká hlučnost i při vysokém výkonu
 • obvodová konstrukce je z hliníkových profilů
 • rovnoměrné rozprostření světla (v kabině není stín)
 • možnost libovolného vytápění
 • stavebnicový systém umožňuje optimální využití prostoru v lakovně
 • nenákladným způsobem lze zvýšit průtok vzduchu až o 10%
 • jednoduchá výměna filtrů
 • nízká cena i při vysokém výkonu

Technické parametry lakovacích kabin ECO-AIR

OBVODOVÁ  KONSTRUKCE

Obvodová konstrukce kabiny je vyrobena z  panelů z  dvojitého pozinkovaného a nalakovaného plechu s izolační výplní z čedičové minerální vaty s hustotou 100kg /m3 s průměrným disperzním koeficientem Kcal/h m3° c 0,030 o síle 40 mm všechny skupiny F0. Panely jsou zasazeny do nosné konstrukce  z  hliníku  a  jsou  obou  straně  chráněny  umělohmotnou  fólií. Pro předváděcí střediska je v každém z panelů na jednom boku okno zasazené do hliníkového rámu.

VSTUPNÍ  DVEŘE

Vstupní dveře jsou tří křídlové s okny zasazenými do hliníkového rámu, v jednom křídle jsou dveře  pro  obsluhu  které  se  otevírají  směrem  z  kabiny.

OSVĚTLENÍ

24 ks neonových trubic po 58 W je uloženo v rozích kabiny pod stropem, intenzita osvětlení v  50 cm  nad  podlahou  je 1430 Lux - tato kabina nepotřebuje boční osvětlení, které se při provozu brzy postříká a neplní svoji funkci.

FILTRAČNÍ  STROP

Filtry ze syntetického samo zhášecího materiálu s progresivní filtrační schopností jsou umístěny  v rámech  umožňujících  snadnou  výměnu

PODLAHA

Kovový podstavec (bez výkopových prací) dva podélné odsávací kanály s rošty, pod rošty je síto na kterém je položen první stupeň filtrace PAINT-STOP .

GENERÁTOR  TEPLÉHO VZDUCHU

Struktura pro umístění předfiltrů  a výměníku tepla je realizována ze samonosných prvků z dvojitého plechu z oceli, s vložením izolační vrstvy z minerální vaty. Filtry předfiltrace ze syntetického samo zhášecího materiálu jsou umístěny na rámu z  pozinkovaného plechu s nosnou mříží.Ventilační skupina má zdvojený turbo ventilátor dynamicky a staticky vyvážený proti vibracím. Motor je v  uzavřeném provedení se zevní ventilací. Výměník tepla, spalovací komora a kouřovod jsou ze speciální antitermické oceli. Automatický dvoustupňový naftový, plynový hořák, nebo hořák pro přímé spalování je ovládán termoregulátorem, jehož  sonda je umístěna uvnitř kabiny.

BEZPEČNOSTNÍ  ZÁKLOPKA

Mezi generátor tepla a stropní plénum je vložena paralelní záklopka lopatkovitého typu z pozinkovaného plechu. Její lopatky jsou blokovány v otevřené poloze pojistkou, která se v případě požáru roztaví a záklopka se pomocí pružiny okamžitě zavře.Zabrání tak případnému plameni projít z generátoru do kabiny.Vše je propojeno s mikrospínačem, který automaticky přeruší přívod proudu ke generátoru – pouze u přímého spalování.

EKOLOGICKÝ  ČISTIČ  S AKTIVNÍM  UHLÍM, – nebo EXTRAKTOR BEZ AKTIVNÍHO UHLÍ

Jeho struktura je vyrobena z plechových panelů z pozinkované oceli.Ve spodní části jsou umístěny filtrační desky.Ve střední části se nachází systém válců obsahujících aktivní uhlí třídy AC 40. Horní část je tvořena ventilační jednotkou, tj.zdvojenými ventilátory spojenými s elektromotory. Instalované motory jsou uzavřeného typu a montované vně cyklu tak, jak je stanoveno bezpečnostními normami.Tento systém je čtyř stupňový.